Mersin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri Mersin, Son Dakika Mersin Haberleri
Anasayfa / Mersin / Dinçer: ‘Süratle Türkiye’nin Sorunlarına ve Ekonomiye Odaklanılmalı’

Dinçer: ‘Süratle Türkiye’nin Sorunlarına ve Ekonomiye Odaklanılmalı’

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim sonuçlarını ilişkin, ‘Ülkemizde bir kez daha demokratik süreç işleyip milli irade tecelli etmiştir. Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Dinçer, seçim sonuçlarına ilişkin İHA’ya yaptığı açıklamada, seçimle birlikte cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine dayalı yönetim biçiminin uygulamaya geçildiğini hatırlatarak, ‘Ülkemizin yönetim şeklinde köklü değişiklik yaşandı. Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildi. Artık Cumhurbaşkanı tarafından yeni hükümetin bir an önce kurularak, süratle Türkiye’nin sorunlarına, üretime, ekonomiye odaklanmasını, sosyal ve ekonomik refahın toplumun tüm kesimleriyle paylaşılmasını beklemekteyiz’ diye konuştu.

Türkiye’nin büyümeye ihtiyacı olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, ‘Esnaf ve sanatkar teşkilatımız, sosyal ve ekonomik hayatın omurgasını oluşturmaktadır. Bu omurganın sağlıklı bir şekilde yaşaması için istikrarlı, güvenli ve öngörülebilir bir ekonomiye, siyasal ve hukuki bir zemine ihtiyaç duyulmaktadır. 24 Haziran seçimleri sonrası oluşan tablonun ülkemizin önünün açılacağı, iş dünyasının yatırım kararlarını uzun vadeli alabileceği, esnaf ve sanatkarlarımız için kalıcı çözümlerin üretileceği bir atmosferin oluşturulmasını ümit etmekte ve beklemekteyiz’ ifadelerini kullandı. – MERSİN

Bir önceki yazımız olan Bozyazı'da AK Parti'nin Zaferi Coşkuyla Kutlandı başlıklı makalemizde Adalet Ve Kalkınma Partisi, AK Parti ve Ak Parti Genel Merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Başkan Kocamaz, Kıbrıs Gazileri ve Şehit Aileleriyle Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümü dolayısıyla Kıbrıs şehitlerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul escort