8 Yaşındaki Buğra Kaan Atıl, Büyükşehir Belediye Başkanı Oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık koltuğunu bir günlüğüne 8 yaşındaki Buğra Kaan Atıl’a teslim etti.

Mezitli İlçesi Davultepe Belediyesi İlkokulu 3. ve 4. sınıf öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Başkan Kocamaz’ı ziyaret etti. Öğrencilerden 8 yaşındaki Buğra Kaan Atıl, Başkan Kocamaz’ın koltuğuna oturdu. Atıl, gelecekteki hedefinin de Belediye Başkanı olmak olduğunu belirtti.

Mersin’e tramvay yapmayı düşündüğünü, belediye binasının bahçesini düzenleyeceğini ve Mersin’e Milli Parklar yapmak istediğini de belirten Atıl, Kocamaz ile belediye başkanlığının nasıl yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu. Buğra’nın ciddiyeti üstüne Kocamaz da, ‘Belediye başkanı her şeyden önce güler yüzlü olur’ dedi.

Belediye Başkanı olduğu zaman memleketin problemleri ile karşı karşıya geleceğini söyleyen Kocamaz, ‘Hedefin Belediye Başkanlığı ise şimdiden hazırlanacaksın. Kenti iyi tanıyacaksın, kentin problemlerin bileceksin ve ondan sonra da halkla iyi diyaloglar kuracaksın. Bizim vatandaşımız kendisine dokunan insanlarla yönetilmeyi istiyor. Belediye Başkanı, risk almayı bilecek, çalışmayı sevecek, memleketi sevecek, insanları sevecek ve kentin geleceği ile ilgili çekinmeden radikal kararlar alacak. Yoksa günü kurtarmaya yönelik yapılacak çalışmalar bir kenti ileriye götürmez, bilakis geriye götürür. Çünkü dünyada artık sadece ülkeler yarışmıyor, şehirler de yarışıyor. Şehirler de orada yaşayan insanların hayatını kolaylaştırma, mutluluğunu artırma ve kentin geleceğe yönelik tasarımlarını hayata geçirmek için çalışıyor. Ben 24 seneyi bitirdim Belediye Başkanlığım döneminde, bu 24 senede toplam 24 gün izin kullanmamışımdır. Onun için bunları göze al ve ona göre Belediye Başkanlığı’nı kendine hedef olarak seç. Şimdiden Allah yardımcın olsun’ ifadelerini kullandı.

Kocamaz, çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra, Çocuk Bayramı dolayısıyla onlara hediyelerini verdi. – MERSİN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.