Ak Parti Samsun Milletvekilli Aday Adayları

BİYOGRAFİ

6 Mart 1986 tarihinde İzmir’de doğan İmren Nilay Tüfekci, 1999’da Atatürk İlköğretim Okulu’ndan , 2004 yılında ise Bornova Anadolu Lisesi İngilizce bölümünden mezun oldu. Bayboğan Vakfı Çağ Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü %100 ÖSYM bursu ile kazanan İmren Nilay Tüfekci, bir senesi Polonya Lazarski University’de Erasmus değişim programı ile geçen lisans eğitimini fakülte 2.si derecesi ile 2010 yılında bitirdi.

Lisans eğitimi sonrasında Mersin Valiliği kapsamında dış ticaret eğitim ve stajlarını da tamamlayan İmren Nilay Tüfekçi 2011 yılında Tekfen Grubuna ait Eurobank Tekfen Bankası (şimdi Burgan Bank olarak faaliyetini sürdürmektedir) Management Traniee (Yönetici Yardımcısı) sınavını kazanarak 5,5 yıl sürecek olan bankacılık hayatına başladı. İlk görev yeri olan Antalya Ticari Şube sonrasında henüz nişanlandığı Ali Alper Tüfekçi’nin yaşadığı şehir olan İstanbul’a Genel Müdürlük Kurumsal Pazarlama’ya tayin oldu. Yine Kurumsal Bankacılık Pazarlama tarafında farklı bankalarda portföy yöneticisi pozisyonunda görevler yapan İmren Nilay Tüfekçi 2014 yılında Av. Ali Alper Tüfekçi ile evlendi. Bir kız çocuk sahibi olan İmren Nilay Tüfekçi 2015 yılı itibari ile bankacılığı bırakarak ticarete yöneldi. Eşi ile beraber önce Türk Telekom bünyesinde bayilikler açan İmren Nilay Tüfekçi 2017’de telekomünikasyon sektöründen çıkarak gayrimenkul yatırımı ve demir ticaretine yönelmiş ve tek ortaklı olarak İmadal Tur. İnş. LTD. ŞTİ. Şirketini kurarak iş hayatına devam etmektedir. Eşi Ali Alper Tüfekçi ise mesleği olan serbest avukatlık işini İstanbul Mecidiyeköy’de kurucusu olduğu 3 ortaklı AKAT Hukuk Bürosunda icra etmektedir.

İnşaat projeleri için Antalya , Kıbrıs ve memleketi olan İzmir gibi yerlerde gayrimenkul yatırımları yapan İmren Nilay Tüfekçi bankacılık, finans hususunda olan deneyimi ile iş hayatında emin adımlarla ve planlı olarak büyüme hususunda özen göstermektedir.

Tüm bunların yanında lise hayatından beri hayalinde olan Siyasal Bilgiler ilmine olan ilgisine istinaden; 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde ”Uluslararası İlişkiler ve Siyasal Bilgiler” bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. An itibari ile derslerini başarı ile tamamlayarak tez yazma aşamasına geçen İmren Nilay Tüfekci, uzmanlık tezini ”A.B.D SEÇİM SİSTEMİNDE PAC’lerin ÇALIŞMA ŞEKLİ ve TÜRKİYE’NİN YENİ YÖNETİM SİSTEMİNE UYARLANABİLİRLİĞİ” üzerine yazmaktadır. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürü olan Sn. Doç. Dr. İsmail Burak Küntay danışmanlığında yürüttüğü tez çalışması için, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu bünyesinde gerçekleşen Washington DC programında da tezi için araştırma ve veri toplamalarını gerçekleştirmiştir.

Siyasi hayata girerken temelini ayakta tutacak sacayağının birinci ayağı için önce ekonomik imkanlarını güçlendiren İmren Nilay Tüfekci, ikinci ayak için akademik ve ilmi alt yapıyla desteklemesi gerektiğine inanmıştır. Bu sacayaklarının ikisini oturtması ardından, sonuncusunu ise vatanperverliği ve Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden giderek yüklendiği hizmet aşkı ile tamamlamaktadır.
Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.