Çaya Uçan Aracın Sürücüsü Camı Kırarak Hayatını Kurtardı

Çaya uçan aracın sürücüsü camı kırarak hayatını kurtardı
Mersin’in Bozyazı ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bir otomobil Sini Çayı’na uçtu
Korku dolu anların yaşandığı kazada araç sürücüsü, camı kırarak dışarı çıkmayı başardı

MERSİN – Mersin’in Bozyazı ilçesinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bir otomobil Sini Çayı’na uçtu. Korku dolu anların yaşandığı kazada araç sürücüsü, camı kırarak dışarı çıkmayı başardı.
Edinilen bilgiye göre kaza, Bozyazı ilçesi Merkez Mahallesi’nde sabaha karşı meydana geldi. Sahur vakti ekmek almaya giden Egehan Uçar hakimiyetindeki 33 YH 898 plakalı otomobil, Sini Çayı’na uçtu. Araçta mahsur kalan Egehan Uçar, otomobilin camını kurarak dışarı çıkmayı başardı. Sabah saatlerinde olay yerine vinç çağrılarak araç çaydan çıkarıldı. Aracın çaydan çıkarılışını film gibi izleyen vatandaşlar ise ilginç görüntüler oluşturdu.
‘Kapı açılmadı, camı kırdım çıktım dışarı’
Kazayla ilgili konuşan Egehan Uçar, ‘Sahur vakti ekmek almak için fırına gidiyordum. Fırına yaklaştığım sırada frene basma ihtiyacı hissettim. Baktım fren tutmuyor, panikledim. Direksiyon hakimiyetini kaybederek çaya uçtum. Araca su dolmadan kapıyı açmayı denedim ama açıldı. Daha sonra camı kırarak dışarı çıktım. Verilmiş sadakam varmış ki kurtuldum’ dedi.
Araç sürücüsünün babası Üzehir Uçar ise zararın cana geleceğine mala gelmesinden dolayı sevindiklerini belirterek, ‘Yeter ki oğlumun canı sağ olsun. Şükürler olsun Allah’ıma oğlumu bizlere bağışladı. Sahur vakti ekmek alamaya gitti, gecikince meraklandım. Telefon açtım ulaşamadım. Baktım az sonra oğlum ıslak vaziyette geldi. Araç ile birlikte çaya uçtuğunu söyledi. Önemli değil sen sağsın gerisi sorun değil dedim. Yat sabah aracı çıkarırız diyerek yattık. Oğlumun canı sağ ya gerisi önemli değil’ diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.