Japon Büyükelçi Miyajima Mezitli’yi Gezdi

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı ziyaret ederek, Soli Pompeiopolis Antik Kenti Bisiklet ve Yürüyüş Yolunu gezdi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın misafiri olarak ilçeye gelen Büyükelçi Miyajima, Down Kafede Mersin tantunisinin tadına baktı. Burada down sendromlu gençlerle tanışan Büyükelçi, daha sonra Albay Hiroyoshi Nakutsu ve beraberindeki heyet ile birlikte Soli Pompeiopolis Antik Kenti Bisiklet ve Yürüyüş Yolu'nu gezdi. Soli Pompeiopolis Antik Limanın tarihini yakından inceleme fırsatı bulan Büyükelçi, bölgenin fotoğraflarını çekerek, yürüyüş yolunda belediye tarafından bilgilendirme amacıyla konulan İngilizce-Türkçe tabelalardaki yazılı tarihi okudu.

Mezitli'yi çok beğendiğini ve tekrar gelmek istediğini belirten Büyükelçi Miyajima, 'Bu benim Mezitli'ye ilk gelişim. Burada çok misafirperver, çok dost canlısı insanlarla karşılaştım. Mezitli'yi ziyaret ettiğim için çok mutlu oldum. Mezitli, tarihi ve doğa güzellikleri olan bir yer. Burayı çok beğendim ve tekrar gelmek istiyorum' dedi.

Mezitli'nin kısa sürede cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, 'Mezitli'yi herkes ziyaret ederek gezmek istiyor. Mersin'e gelen tüm sanatçı ve ünlüler muhakkak ilçemize uğruyorlar. Geçtiğimiz günlerde 'Çalar Saat' programının sevilen sunucusu İsmail Küçükkaya da özellikle Mezitli'ye gelerek, ilçemizin tarihi dokusunu inceledi ve çok beğendiğini dile getirdi. 2014 yılında söz verdiğimiz gibi Mersin'de Mezitli'yi cazibe merkezi haline getirdik' diye konuştu. – MERSİN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.