Mersin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri Mersin, Son Dakika Mersin Haberleri
Anasayfa / Mersin / Kedi Evi Değil, Fotoğraf Stüdyosu

Kedi Evi Değil, Fotoğraf Stüdyosu

MERSİN’de düğün fotoğrafçısı Nejat Demiralp, stüdyosunun kapılarını sokak kedilerine açtı. Demiralp’in yaklaşık 30 kediyle her gün tek tek ilgilenmesi, görenlerin içini ısıtıyor.

Son dönemlerde sosyal medya hayvanlara yapılan işkencelere ait görüntülerle çalkalanırken, Demiralp ise sokak kedilerine şefkat gösteriyor. Sabah stüdyosuna geldikten hemen sonra hayvanlarla ilgilenmeye başlayan Demiralp’in müşterileri de kedilerden oldukça memnun.

İçindeki hayvan sevgisini paylaşan ve kedilerin bakımlarıyla ilgili bilgi veren Demiralp, ‘Çekim olmadığı zamanlarda stüdyomuzu ofis olarak kullanmaktayız. Burada olduğumuz zamanlarda gerçekten ilgileniyoruz kedilerimizle. Hayvan sever vatandaşlarımızla tanışıyoruz, onlar gelip gidiyor. Yeni dostluklar ediniyoruz. Sabah geldiğimizde ilk olarak kuru mamalarıyla ilgilenmekteyiz. Sularını değiştiriyoruz, temizliklerini yapıyoruz. Karınları doyduktan sonra oyun aşamaları başlıyor. en tatlı halleri de zaten o anları oluyor. kedilerimizin doğurganlığını kontrol altına almamız için kısırlaştırma ameliyatı yaptırıyoruz. Kontrolsüz şekilde çoğalmaları da sakıncalı oluyor. Dış çekimlerde de kullandığımız oluyor’ dedi.

Yeni nesle hayvan sevgisinin aşılanması gerektiğini vurgulayan Demiralp, şunları söyledi: ‘Hayvanları seven bir toplum zaten insanları da çok sever, kötü düşünmezler. Bütün dünyadaki olumsuzluklara baktığımız zaman, sevgisizlikten kaynaklanan birçok olaylara şahit olmaktayız. Şehirleşme hayatı yaygınlaştıktan sonra, hayvanlarımızın yaşam alanları maalesef azalmaya başladı. Tüm toplum olarak, elimizden geldiği kadar her mahallede bir kap su, bir kap mama koyabiliriz.’

– Mersin

Bir önceki yazımız olan Meski, Mezitli'nin Yağmursuyu Sorununu Çözdü başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

55 TL İçin Dövüp Gasp Ettiler

Mersin’de bisikletiyle evine gitmek isteyen bir kişi 55 lira için 4 kişi tarafından dövülerek gasp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir