Mersin CHP Mersin’den, Süleyman Soylu’ya Tepki

CHP Mersin’den, Süleyman Soylu’ya tepki

MERSİN’de CHP İl Sekreteri Necla Çavuş Bugay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, ‘Valilere, CHP il başkanlarını şehit cenazelerine almayın talimatı verdim’ şeklindeki ifadesine ilişkin, Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır dedi.

CHP il yönetimi ve partililer, Bakan Soylu’nun açıklamasını merkez yönetim kurulunca hazırlanan ortak basın bildirisini okuyarak protesto etti. Soylu’nun bu sözüyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptığını savunan Necla Çavuş Bugay, Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu açıklamanın neresindedir Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir diye konuştu.

Açıklamanın yapıldığı salonda bir partili, üzerinde ‘Şehit Uzman Çavuş Ali Gümüş CHP Mut ilçe yöneticimizdi. Afrin’de 29.01.2018’de şehit oldu’ ifadelerinin yer aldığı bir pankart taşıdı.

Bir önceki yazımız olan Meslek Öğrenmeleri İçin Evlerinden Alınıp Evlerine Bırakıyorlar başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.