Mersin’de Afet Müdahale Masabaşı Tatbikatı

Mersin'de, 2018 yılı Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan masabaşı tatbikatı, Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda yangın senaryosuyla düzenlenen tatbikata vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Başkan ve üyeleri, hizmet grubu yöneticileri ile yardımcı birim sorumluları katıldı.

AFAD İl Müdür Vekili Yılmaz Ersoy'un, masabaşı tatbikatı ve hizmet grubu yöneticilerinin görev ve sorumlulukları ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumuyla başlayan tatbikatta, yerel düzeydeki 8 hizmet grubu yöneticilerinden, daha önce hazırladıkları masabaşı tatbikat senaryosunu esas alarak, alt senaryolarını sunmaları istendi.

Hizmet grubu yöneticileri tarafından, senaryo gereği Mersin'de meydana gelebilecek muhtemel akaryakıt istasyonu yangınında, felakete müdahale amacıyla sorumluluk alanları dahilinde oluşturdukları plan çerçevesindeki müdahale yöntemlerinin anlatılmasıyla süren tatbikatta, katılımcılara yangın afeti öncesi, sırası ve sonrasında afet yönetimi ile ilgili doğru hareket tarzları kazandırılarak, bu konuda farkındalık oluşturulması sağlandı.

TAMP-Mersin 2018 masabaşı tatbikatı Vali Ali İhsan Su tarafından yapılan genel değerlendirmenin ardından sona erdi. – MERSİN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.