Mersin’de Ohal’e Karşı Oturma Eylemi

Mersin’de CHP il yönetimi tarafından olağanüstü halin (OHAL) 7’nci kez uzatılmasının protesto edilmesi için oturma eylemi yapıldı.

Merkez Akdeniz ilçesi İstiklal Caddesi’ndeki Özgür Çocuk Parkı’ndaki eyleme, CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, Hatay Milletvekili Serkan Topal, İl Başkanı Adil Aktay, Mezilti Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, partililer ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Burada ilk olarak söz alan İl Başkan Aktay, Türkiye’de 21 aydır OHAL’in uygulandığını belirterek, OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki saralıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz dedi.

Milletvekili Atıcı da, OHAL ile korku düzeninin yatılmaya çalışıldığını ifade ederek, AK Parti OHAL’i ilan ettiğinde korkuyordu, şimdi de korkmaya devam ediyor. OHAL demek AK Parti’nin acizliği demektir diye konuştu.

Çeşitli sloganların atıldığı, döviz ve pankartların taşıdığı eylem sırasında yaklaşık olarak bir saat oturan CHP’liler daha sonra dağıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.