Mersin’de ‘Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz Projesi’

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline, ‘Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz Projesi’ kapsamında eğitim verildi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinesinde merkez Yenişehir ilçesindeki Servet Tazegül Spor Salonu’nda, terörle ilgili bilinçlendirici ve önleyici faaliyetler konulu eğitim programı düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekiplerinin verdiği eğitime, tesis amirleri, antrenörler ve kurum personelleri katıldı.

Sinevizyon eşliğinde terör saldırılarının hedefleri, terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri, eylem tarzları, terör örgütü mensupları ve saldırılarını önleme yöntemleri konularında bilgilerin aktarıldığı eğitimde, Alo 140 Terör İhbar Hattı’nın da önemi anlatıldı.

Bir önceki yazımız olan Mersin'de 'Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz' Projesi başlıklı makalemizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.