Şehit Ateşi Mersin’e Düştü

Şehit ateşi Mersin’e düştü
Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında operasyonda soğuk hava ve tipi nedeniyle donarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel’in (23), Mersin’deki ailesine acı haber verildi
Geçen yıl göreve başladığı öğrenilen Asım Türkel’in, biri kız 2 kardeşi olduğu öğrenildi

MERSİN – Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında operasyonda soğuk hava ve tipi nedeniyle donarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel’in (23), Mersin’deki ailesine acı haber verildi. Geçen yıl göreve başladığı öğrenilen Asım Türkel’in bekar, biri kız 2 kardeşi olduğu öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı JÖH timleri, bir süredir Nazimiye ilçesi kırası alanında başlattığı operasyon kapsamında Sarıyayla Köyü kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirdi. 2 gündür kötü hava koşullarının etkili olması, yüksek kesimlere kar yağışının yağması dolayısıyla hava sıcaklığı eksi 5 derecelere kadar düştü. Önceki gün gece saatlerinde operasyon bölgesinde aşırı tipi ve sisin de etkili olmasıyla birlikte bölgede bulunan askerlerin donma tehlikeleri yaşamaları üzerine kurtarma ekipleri sevk edildi. Operasyon bölgesine gelen helikopterle, donma tehlikesi geçiren 2 asker Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Buradan yapılan tüm müdahalele rağmen Mersin’li Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel ile Feruh Dikmen şehit oldu. Şehit Türkel’in merkez Toroslar ilçesine bağlı Arpaçsakarlar Mahallesi’nde oturan ailesi, acı haberi askeri yetkililerden aldı. Ailenin oturduğu ev ile yakındaki evler Türk bayraklarıyla donatılırken, aileyi komşular ve yetkililer teselli etmeye çalıştı. 1’i kız 2’i kardeşi olduğu öğrenilen şehit Türkel’in bekar olduğu, 2017 yılında göreve başladığı öğrenildi.
Şehidin cenazesinin bugün öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.