Tüfad Mersin Karması Antalya Yolcusu

Türkiye Futbol Antrönerleri Derneği (TÜFAD) Mersin Şubesi tarafından Mersin’deki 2006 doğumlu amatör futbolculardan kurulan 12 kişilik futbol takımı, Antalya’da bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Geleceğin Yıldızları Futbol Şöleni’nde ter dökecek.

TÜFAD Genel Merkezi tarafından her yıl düzenlenen Geleceğin Yıldızları Futbol Şöleni’nin 5.’si Antalya’da düzenlenecek. 2006 doğumlu sporcuların mücadele edeceği futbol şölenine, TÜFAD Mersin karmasından 12 sporcu katılacak. TÜFAD Mersin Şube Başkanlığı tarafından kafile başkanı olarak Hasan Altaş, Şube Başkanı Burhan Baygın, antrenör Metin Erbilmiş ve takım kaptanı olarak Mehmet Deniz Tatar belirlendi. 21-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan şölen, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk getirilerek çifte kutlama yapılacağı duyuruldu.

Şölenle ilgili bilgi veren TÜFAD Mersin Şube Başkanı Mesut Bilir, Mersin’de 2006 doğumlu amatör takımlarda mücadele eden sporcuların taranarak karma bir takım oluşturdukların söyledi. Bilir, ‘Tüm izin belgelerimizi tamamlayarak minik futbolcularımızı Antalya’ya gönderiyoruz. Bu turnuvada herhangi bir hedef yok. Şampiyon yok. Burada amaç çocuklarımızın birlik ve beraberlik duygularını arttırmak ve takım ruhunu onlara kazandırmak. Kendilerini ileride iyi bir futbolcu olmaları konusunda deneyimli ekibimizle birlikte bu organizasyona büyük önem veriyoruz ve her yıl Mersin’den bir kafile gönderiyoruz’ dedi.

Mersin’de futbol anlamında ciddi bir potansiyelin olduğuna da dikkat çeken Bilir, ‘Biz futbol adamları olarak hedefimiz bu potansiyeli harekete geçirmek ve büyük yetenekleri Türk futboluna kazandırmaktır. Bu tür organizasyonlar da mevcut potansiyelimizi harekete geçirmemiz için önemli. Ama asıl görevimiz iyi futbolcu yetiştirmekten daha çok topluma iyi bireyler kazandırmak. Bu bağlamda hepimize büyük görevler düşüyor. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısı önemlidir’ diye konuştu. – MERSİN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.