Mersin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri Mersin, Son Dakika Mersin Haberleri
Anasayfa / Mersin / Uluslararası Mersin Maratonu ‘Bronz Label’ Kategorisine Yükseldi

Uluslararası Mersin Maratonu ‘Bronz Label’ Kategorisine Yükseldi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Avrupa’da ilk 5 içerisinde yer alarak, dünyanın önemli maratonları listesine giren Uluslararası Mersin Maratonu, ‘Bronz Label’ kategorisine yükseldi.

Her geçen yıl heyecanla beklenen bir spor etkinliği haline gelen ve 65 bin katılımcı sayısına ulaşan Uluslararası Mersin Maratonu, Dünya Atletizm Federasyonu’nun belirlediği bronz kategori kriterlerini yerine getirerek, hedeflediği altın kategoriye bir adım daha yaklaştı. Maratonun Bronz Label kategorisine yükselmesi ile beraber, disiplin, güvenlik, zamanlama ve kalite konularında tam not alan Uluslararası Mersin Maratonu’na elit sporcuların talebinin artması bekleniyor.

‘Altın kategoriye bir adım daha yaklaştık’

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Yıl içerisinde koşulan yarışlar, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından sınıflandırılır. Yarışmalar altın, gümüş, bronz kategoriler olarak 3’e ayrılır. Bu kategoriler de kendi içerisinde maraton, yarı maraton ve 8 ve 15 km. gibi diğer klasik koşu mesafeleri olarak kategorilere ayrılırlar ve IAAF tarafından belirlenen kriterler temelinde en iyi yarışlar Altın kategoride yer alırlar. Bu kapsamda Uluslararası Mersin Maratonu, Altın Kategori’ye bir adım daha yaklaştı.’ – MERSİN

Bir önceki yazımız olan Süper Ligin Korkulu Rüyası Mersin İdmanyurdu, Yok Oluyor başlıklı makalemizde Besiktaş, Çarşamba ve Cimbom hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

24 Haziran 2018 Mersin Milletvekili Genel Seçim Sonuçları! 24 Haziran 2018 Mersin’de Sandıkta Hangi Partiden Kim Çıktı?

24 HAZİRAN 2018 TÜRKİYE GENEL SEÇİMLERİNDE MERSİN’DE HANGİ PARTİ KAZANDI? 24 Haziran 2018 Türkiye Genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir