Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

Mersin’de, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz Kur’an kursları, ‘Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi’ sloganıyla başlıyor.

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Mersin Şubesi’nden yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz Kur’an kurslarının, 25 Haziran tarihinde başlayacağı kaydedildi. 17 Ağustos’a kadar sürecek olan kurslarda, hafta 5 gün günde 3 saat eğitim verileceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Mersin Şubesi Başkanı Ahmet Görgülü, ‘Çocuklarımızın, dine, din görevlilerine, camilere ve Kur’an kurslarına, bakışlarını etkileyen ilk mekanlar yaz kurslarıdır. Yapılan araştırmalarda, vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu, hayat boyu ihtiyaç duydukları temel dini bilgileri ve Kur’an-ı Kerim okumayı ilk defa yaz kurslarında öğrendiklerini belirtmişlerdir. Yaz Kur’an kurslarının çocuklarımızın gelişim çağında düzenlenmesi sebebiyle, çocuklarımızın karakter gelişimlerine ve dini yaşantıyı görerek öğrenmelerine doğrudan katkı sağlamaktadır’ dedi.

Her yaş grubundan öğrencilerin yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim görebileceğini kaydeden Görgülü, ‘Kurslara katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz verilecek. Öğrenciler Kur’an eğitiminin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde sportif etkinlikler de bulunabilecek. Ayrıca öğrencilere yönelik gezi, piknik gibi sosyal, kültürel etkinlikler düzenlenecek’ ifadelerini kullandı.

Görgülü, ‘Bu yaz, ‘Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi’ sloganıyla camilerimiz göz aydınlığı çocuklarımızla şenlenecek. Onları camilerimize Kur’an kurslarımıza davet ediyoruz’ şeklinde konuştu. – MERSİN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.