Susanoğlu Plajına Mavi Bayrak

Mersin’in Silifke ilçesindeki Susanoğlu plajı, temizliği temsil eden uluslararası çevre ödülü olan Mavi Bayrak kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, uluslararası 33 kriterin tamamını yerine getiren Susanoğlu halk plajı, Kızkalesi’nden sonra kente ikinci ‘Mavi Bayrağı’ kazandırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bir iddia ile yola çıkmıştık. Mersin’in her noktasından denize girilebilecek demiştik. Tabii bunun en önemli aşaması da sahillerimizde bulunan yerleşim birimlerinde atık su arıtma tesislerimizi hayata geçirmek ve bu tesisleri foseptiklerle kirletmenin önüne geçmekti. Tabii bunun yanında tüm plajlarımızı da mavi bayraklı hale getirmeyi hedefliyorduk.’ ifadelerini kullandı.

Kocamaz, geçen yıl Kızkalesi’nin mavi bayrak aldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

‘Susanoğlu plajımızda bu yıl ilk defa mavi bayrağa kavuştuk. Temennimiz bundan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Denizkızı AŞ’nin sorumluluğunda bulunan her yeri mavi bayraklı hale getirmek.’

Bir önceki yazımız olan Mersin'de 'Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz Projesi' başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.