Mersin Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri Mersin, Son Dakika Mersin Haberleri
Anasayfa / Mersin / Susanoğlu Plajına Mavi Bayrak

Susanoğlu Plajına Mavi Bayrak

Mersin’in Silifke ilçesindeki Susanoğlu plajı, temizliği temsil eden uluslararası çevre ödülü olan Mavi Bayrak kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, uluslararası 33 kriterin tamamını yerine getiren Susanoğlu halk plajı, Kızkalesi’nden sonra kente ikinci ‘Mavi Bayrağı’ kazandırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bir iddia ile yola çıkmıştık. Mersin’in her noktasından denize girilebilecek demiştik. Tabii bunun en önemli aşaması da sahillerimizde bulunan yerleşim birimlerinde atık su arıtma tesislerimizi hayata geçirmek ve bu tesisleri foseptiklerle kirletmenin önüne geçmekti. Tabii bunun yanında tüm plajlarımızı da mavi bayraklı hale getirmeyi hedefliyorduk.’ ifadelerini kullandı.

Kocamaz, geçen yıl Kızkalesi’nin mavi bayrak aldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

‘Susanoğlu plajımızda bu yıl ilk defa mavi bayrağa kavuştuk. Temennimiz bundan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Denizkızı AŞ’nin sorumluluğunda bulunan her yeri mavi bayraklı hale getirmek.’

Bir önceki yazımız olan Mersin'de 'Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz Projesi' başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

55 TL İçin Dövüp Gasp Ettiler

Mersin’de bisikletiyle evine gitmek isteyen bir kişi 55 lira için 4 kişi tarafından dövülerek gasp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir